Testy wiedzy pożarniczej dla strażaków PSP (lipiec 2014)

Test 10 pytań Nauka z podziałem na kategorie
Przedstawiamy zaktualizowany test wiedzy pożarniczej dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej z lipca 2014 roku. W bazie znajduje się 1372 pytań podzielonych na kategorie. Do wyboru są dwie opcje: test lub nauka, które można wybrać w lewym górnym rogu. Wybierz interesujące Cię kategorie, a system wylosuje pytania.

Kategorie:


Test:

1. Co jest priorytetem przy prowadzeniu akcji ratowniczej podczas awarii z uwolnieniem niebezpiecznych substancji chemicznych:
2. Zjawisko stratyfikacji termicznej w jeziorach uzależnione jest:
3. Analizę działania ratowniczego nie sporządza się dla zdarzenia:
4. Stanowisko kierowania komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej niezwłocznie nie przekazuje wstępnej informację o zdarzeniu do stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, a stanowisko kierowania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej do stanowiska kierowania Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, m.in. w przypadku zdarzeń:
5. Pod względem taktycznym teren akcji gaśniczej można podzielić na:
6. Sieć powiatowa jest to sieć służąca do:
7. Źródło wody do celów przeciwpożarowych w lasach tworzących kompleks o powierzchni ponad 300 ha zapewnia się w postaci m.in:
8. Samochód gaśniczy jadący do pożaru może zostać zawrócony do jednostki przez:
9. Podział budynku na strefy pożarowe:
10. Jaką powierzchnię można pokryć pianą ciężką o grubości warstwy 10cm dysponując zapasem środka pianotwórczego syntetycznego 60dm3. Stężenie roztworu 3%. Liczba spienienia 12: