Nowy Sącz

[FOTO] Samochód ciężarowy nie zmieścił się pod wiaduktem w Nowym Sączu

[FOTO] Samochód ciężarowy nie zmieścił się pod wiaduktem w Nowym Sączu

Dziś, o godzinie 8.40 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Kunegundy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy uderzył kontenerem o wiadukt.

Pojazdem podróżował sam kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości i opuścił pojazd o własnych siłach. Kontener w wyniku uderzenia uszkodził podzespoły odpowiedzialne za utrzymanie ładunku, przez co się przemieścił i znajdował się w pozycji pochylonej częściowo poza samochodem.

Jeden pas ruchu był  zablokowany. Na drodze znajdowały się elementy samochodu. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pojazdów w obu kierunkach oraz  zabezpieczeniu kontenera przy użyciu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego.

Następnie uniesiono kontener i ustawiono go na szyny pojazdu. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji, pojazd zjechał na pobliskie pobocze. Dalsze działania Straży polegały na usunięciu pozostałości samochodu z drogi na pobocze. Działania strażaków trwały czterdzieści minut.

Źródło: KM PSP Nowy Sącz 

Strażacki.pl

Dziś, o godzinie 8.40 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zosGaleria

Czytaj również