Mojtyny

Samochód ciężarowy z dużą prędkością wbił się w dom. W pomieszczeniach były dwie osoby. Kierowca zakleszczony

Samochód ciężarowy z dużą prędkością wbił się w dom. W pomieszczeniach były dwie osoby. Kierowca zakleszczony

21 stycznia około odziny 6:00 zestaw ciężarowy – ciągnik siodłowy z naczepą zjechał z drogi krajowej nr 59, przejechał kilkanaście metrów przez trawnik i uderzył w budynek mieszkalny.

Do zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Mojtyny w powiecie mrągowskim. Na miejsce wypadku z mrągowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz samochód rozpoznawczo ratowniczy, a także  ochotnicze straże pożarne z Nawiad i Starych Kiełbonek. Ponadto dyżurny operacyjny województwa ze stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie zadysponował z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, która wyposażona jest w odpowiedni sprzęt do tego typu akcji ratowniczych, między innymi ciężki samochód ratownictwa technicznego typu rotator.

Gdy mrągowscy strażacy przybyli na miejsce wypadku okazało się, że w wyniku zdarzenia kierowca nie może wydostać się z kabiny ciężarówki. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny i ewakuowali go z uszkodzonego pojazdu. Równolegle strażacy sprawdzili uszkodzony budynek mieszkalny. Okazało się, że w momencie uderzenia ciężarówki w dom, przebywały w nim dwie osoby. Na szczęście mieszkańcy znajdowali się w innej części budynku i nie odnieśli obrażeń.

Kierowca ciężarówki został przebadany przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie odniósł poważnych obrażeń, nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce akcji przybył także st. kpt. Józef Adam Banach Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie, który objął dowodzenie nad akcją ratowniczą. Strażacy z SGRT Ostróda przy pomocy systemu wyciągarek hydraulicznych, w które wyposażony jest samochód ratowniczy typu rotator, wydobyli zestaw ciężarowy z budynku i odholowali w miejsce bezpieczne. 

Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie

Strażacki.pl

21 stycznia około odziny 6:00 zestaw ciężarowy – ciągnik siodłowy z

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet