Wawrzka

Strażacy w drodze na ratunek utknęli w zaspie. 500 metrów przeszli pieszo - nie zdążyli pomóc 70-latce

Strażacy w drodze na ratunek utknęli w zaspie. 500 metrów przeszli pieszo - nie zdążyli pomóc 70-latce

Do rana 21 stycznia podjęto około 200 interwencji. Większość z nich  związanych było z opadami śniegu. Usuwano  głównie powalone drzewa na drogi i linie energetyczne.

20 stycznia br. około godziny 23.15 stanowisko kierowania komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu otrzymało informację od OSP Wawrzka, że w miejscowości Wawrzka ze względy na zanik prądu w całej miejscowości doszło do przerwania pracy koncentratora tlenu w jednym domu.

W związku z tym  strażacy OSP udali się na miejsce w celu użyczenia butli tlenowej. W wyniku intensywnych opadów śniegu dojazd do miejsca zdarzenia był niemożliwy, samochód pożarniczy  zsunął się z jezdni na pobocze i ostatnie 500 metrów ratownicy przeszli pieszo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od rodziny, że prawdopodobnie 70-letnia kobieta już nie żyje. Po sprawdzeniu czynności życiowych przez strażaków oraz rozpoznaniu pewnych znamion śmierci  nie podjęto resuscytacji krążeniowo oddechowej. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego stwierdzili brak funkcji życiowych. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Strażacy zakończyli swoje działania po około trzech godzinach po wyciągnięciu samochodu pożarniczego na jezdnię przez ciągniki.

Źródło: KM PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

Do rana 21 stycznia podjęto około 200 interwencji. Większość z nich &n

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet