Warszawa

W rejonie chronionym JRG 12 odbyły się ćwiczenia obejmujące działania ratownicze na lodzie w zakresie podstawowy.

W rejonie chronionym JRG 12 odbyły się ćwiczenia obejmujące działania ratownicze na lodzie w zakresie podstawowy.

W dniach 8, 9, 10 stycznia na zbiorniku wodnym znajdującym się w rejonie chronionym JRG 12 odbyły się ćwiczenia obejmujące działania ratownicze na lodzie w zakresie podstawowy.

Celem ćwiczeń było przypomnienie zasad zachowania się na zamarzniętych akwenach oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku załamania się pokrywy lodowej. Podczas ćwiczeń omówiono podstawowe wiadomości o strukturze lodu, sprzęt do ratownictwa lodowego, techniki pracy w skafandrach ratowniczych i sposoby ewakuacji poszkodowanych.

Po przeprowadzeniu części teoretycznej na zamarzniętym zbiorniku odbyły się praktyczne zajęcia z użyciem sprzętu, którym dysponuje JRG 12. Ćwiczono zabezpieczenie działań ratowniczych na lodzie, z uwzględnieniem asekuracji ratowników podczas akcji prowadzonych bezpośrednio na lodzie oraz jego sąsiedztwie (brzegu), ewakuację ludzi z kry lodowej oraz ewakuację poza strefę zagrożenia i przekazanie zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Działania ratownicze na akwenach zalodzonych należą do jednych z trudniejszych zadań. Bardzo ważne jest, aby ratownik zdawał sobie sprawę z tego zagrożenia. Aby tak było, istnieje potrzeba ciągłego szkolenia, podnoszenia kwalifikacji, doskonalenia wiedzy i umiejętności z dziedziny ratownictwa wodnego, do którego zaliczane jest ratownictwo na lodzie.

Żródło: KM PSP m. st. Warszawy

Strażacki.pl

W dniach 8, 9, 10 stycznia na zbiorniku wodnym znajdującym się w rejonie chronionym JRG 12 odbyły się


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus