Włocławek

50 lat Zakładowej Straży Pożarnej w ANWIL S.A. z Grupy Orlen

50 lat Zakładowej Straży Pożarnej w ANWIL S.A. z Grupy Orlen

Zakładowa Straż Pożarna w spółce Anwil we Włocławku, należącej do Grupy Orlen, ma już 50 lat. Obecnie pracuje w niej 84 strażaków. Prowadzą akcje ratownicze i prewencyjne nie tylko w spółce, ale też w razie potrzeby na terenie Włocławka i okolicznych miejscowości.

Zakładowa Straż Pożarna w Anwilu z Grupy Orlen została utworzona 29.07.1970 roku. Spółka podkreśliła, że praca strażaków "jest niezwykle istotna dla zakładu i jego pracowników, ale również dla mieszkańców całego regionu".

Sektor branży chemicznej wymaga zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, dlatego wszelkie kwestie z nim związane, a także z prewencją i higieną pracy są dla nas priorytetowe. Codzienna służba, zaangażowanie i motywacja strażaków z Zakładowej Straży Pożarnej ANWILU sprawiają, że czujemy się tutaj po prostu bezpiecznie. To niezbędny warunek dla zapewnienia właściwych warunków dla naszych pracowników i instalacji produkcyjnych. Serdecznie wszystkim strażakom za to dziękuję – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Aktualnie w Zakładowej Straży Pożarnej ANWILU pracuje 84 strażaków. Nowoczesny sprzęt wspiera ich pracę, a także ułatwia prowadzenie działań prewencyjnych. Jednak to wiedza, wyszkolenie, doświadczenie i umiejętności są kluczowymi czynnikami w zapewnieniu bezpieczeństwa. Jednostka może pochwalić się swoim zapleczem technicznym – do dyspozycji ma cztery wozy gaśnicze wodno-pianowe, samochód gaśniczy proszkowy, samochód specjalny ratownictwa techniczno-chemicznego, a nawet łódź z napędem hybrydowym. Ponadto ZSP ANWILU ma na wyposażeniu podnośnik hydrauliczny o wysokości 53 metrów oraz całą gamę specjalistycznego sprzętu gaśniczego i ratowniczego.

Strażacy z ANWILU na co dzień – obok typowych zadań dla każdej straży pożarnej – prowadzą serwis sprzętu ratowniczego i podręcznego sprzętu gaśniczego. Wykonują uszczelnienia metodą wtryskową, a także zabezpieczają prace niebezpieczne pod względem pożarowym. Prowadzą również okresowe oraz doraźne, wewnętrzne kontrole przestrzegania obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Zakładowa Straż Pożarna jest zaangażowana także w różnego rodzaju akcje ratownicze i prewencyjne, które mają miejsce nie tylko na terenie firmy, ale również na terenie miasta Włocławka i okolicy w ramach zawartego Porozumienia z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Źródło: Anwil S.A.

Strażacki.pl

Zakładowa Straż Pożarna w spółce Anwil we Włocławku, należącej do

Czytaj również