Białystok

Ćwiczenia SGRChem-Eko „BIAŁYSTOK”

Ćwiczenia SGRChem-Eko „BIAŁYSTOK”

15 listopada 2023 roku Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „BIAŁYSTOK” zrealizowała ćwiczenia na obiekcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że system bramek dozymetrycznych zamontowany na wjeździe do ZUOK powiadomił pracowników zakładu o wjeździe pojazdu ciężarowego z odpadami, które mogą powodować zagrożenie radiacyjne. Zgodnie z istniejącymi procedurami zdarzenia zostało odnotowane przez pracownika obsługującego system monitoringu skażeń a na miejsce zadysponowano odpowiednie siły i środki.

Ćwiczenia pozwoliły zweryfikować faktyczne przygotowanie pracowników i kierownictwa zakładu do działań w przypadku zdarzenia radiacyjnego. Sprawdzono także praktyczną realizacje obowiązujących procedur. Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zapoznali się ze specyfiką Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Fot. KM PSP Białystok

Strażacki.pl

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet