Warszawa

Koledzy policjanci obchodzili swoje święto

Koledzy policjanci obchodzili swoje święto

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. Data święta polskiej Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne centralne obchody, tak jak i w ubiegłym roku, odbyły się w Warszawie. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczły w nich przedstawiciele najwyższych władz państwowych, środowisk naukowych, stowarzyszeń i - co najważniejsze - ludzie, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci.

Awanse generalskie dla oficerów

W trakcie uroczystości prezydent Andrzej Duda oraz minister Mariusz Kamiński wręczyli nominacje generalskie na stopień nadinspektora. Otrzymali je: insp. Michał Ledzion – Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, insp. Sławomir Litwin – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Paweł Półtorzycki – Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, insp. Tomasz Szymański – Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Medale i odznaczenia

Funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Policji zostały wręczone także medale i odznaczenia: Krzyże Zasługi, Krzyż Zasługi za Dzielność, Medale za Długoletnią Służbę, Odznaki Zasłużony Policjant, Medale Za Zasługi dla Policji oraz Odznaka Honorowa Służby Kontrterrorystycznej.

Komendant Główny Policji nagrodził również laureatów 13. edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Źródło: MSWiA, policja.pl

Strażacki.pl

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. Data święta polskiej Po

Galeria

Czytaj również