Lipowiec

„LIPOWIEC 2023” – ćwiczenia w formie warsztatów w powiecie szczycieńskim

„LIPOWIEC 2023” – ćwiczenia w formie warsztatów w powiecie szczycieńskim

16 listopada 2023 roku odbyły się ćwiczenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie we współpracy z 8 Szczycieńskim Batalionem Radiotechnicznym w Lipowcu. Wydarzenie zrealizowano w formie warsztatów, w których skupiono się na doskonaleniu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu działań gaśniczych, ratownictwa technicznego i medycznego.

Ćwiczenia pod kryptonimem „LIPOWIEC 2023” zrealizowano na obiektach i kompleksie batalionu wojskowego. Instruktorzy, któryby byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie przeprowadzili cztery epizody warsztatowe. Uczestnicy zdobywali wiedzę i praktykę w następujących założeniach:

  • działania gaśnicze wewnątrz budynku z elementami przeszukania obiektu,
  • działania gaśnicze w otwartym terenie z wykorzystaniem zbiorników wodnych ZW 2500,
  • wykonanie dostępu, ewakuacja i udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku,
  • udzielenie KPP w przypadku nagłego zatrzymania krążeniowo-oddechowego.

W ćwiczeniach uczestniczyło pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu szczycieńskiego oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szczytnie. Całość ćwiczeń obserwowali żołnierze i pracownicy 8 Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego w Lipowcu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Ołdakach.

Fot. KP PSP Szczytno

Strażacki.pl

16 listopada 202

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet