MAN TGL 12.250 zbudowany z klocków LEGO

MAN TGL 12.250 zbudowany z klocków LEGO 

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGL 12.250. Twórca budując model wzorował się na samochodzie straży pożarnej stacjonującym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 na poznańskich Ratajach: 307[P]21 - GBA 2,5/25 MAN TGL 12.250/Stolarczyk - JRG 7 Poznań. Samochód posiada również oznaczenia np. numery operacyjne.

 

MAN TGL 12.250 został zbudowany z ponad 500 elementów LEGO. Nie brakuje w nim wyposażenia. Na dachu jest drabina oraz maszt oświetleniowy. Pod siedmioma żaluzjami znajdują się m.in. aparaty ODO (ochrony dróg oddechowych), węże strażackie oraz pozostały sprzęt.

Nie może także zabraknąć strażaków, którzy posiadają polskie mundury. Do kabiny zmieści się ich czterech.

Na model-zabawkę można głosować na stronie LEGO Ideas. Jest to konkurs, ale i także szansa na to, aby projekt został wyprodukowany przez firmę LEGO. Aby tak się stało potrzeba najpierw 10 tysięcy głosów, a później trzeba czekać na wyniki. To firma LEGO decyduje czy model zostanie wyprodukowany, ale do tego może przyczynić się każdy z Nas. Warto zagłosować. To nic nie kosztuje, a także nie trzeba się obawiać reklam i niepotrzebnych informacji.

Dokładny adres strony internetowej, gdzie można zagłosować na model samochodu straży pożarnej z klocków LEGO: https://ideas.lego.com/projects/66754

Zapraszamy ponadto do polubienia profilu "Mateusz buduje" na Facebooku, który zbudował tej model: https://www.facebook.com/mateusz.buduje

Model samochodu straży pożarnej został zauważony przez wielkopolskich strażaków. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zamieściła artykuł na swojej stronie internetowej, a strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu, wyrazili chęć zagłosowania na model, który bardzo im się podoba.

{rsmediagallery tags="20140608_man_tgl12250_zbudowany_z_klockow_lego"}

Strażacki.pl

Czytaj również