Marszów

Nowe RENAULT D16 w wersji 4×4 w OSP w Marszowie

Nowe RENAULT D16 w wersji 4×4 w OSP w Marszowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Marszowie  wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W uroczystości przekazania wozu uczestniczył  lubuski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryk Maruszak

Przekazany samochód usprawni pracę strażaków oraz zwiększy gwarancję bezpieczeństwa mieszkańców gminy Żary. W uroczystościach uczestniczyli również Wojewoda Lubuski, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Zielonej Górze, wójt gminy Żary oraz przedstawiciele służb oraz mieszkańcy.

Informacje o pojeździe:

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, zbudowany na podwoziu samochodu RENAULT D16 w wersji 4×4, napędzany silnikiem o mocy 285 KM. Kabina kierowcy 4-drzwiowa z miejscami do przewozu 6 osób (4 ratowników, dowódca, kierowca). Kabina oryginalna, wykonanie specjalne z dodatkowym wyposażeniem. Zabudowa z profili nierdzewnych z poszyciem aluminiowo – kompozytowym o układzie schowków 3+3+1. Zbiornik wody i środka pianotwórczego odpowiednio 3000 oraz 300 litrów. Do podawania wody wykorzystana dwuzakresowa pompa o wydajności 2846 l/min. Kabina brygadowa i zabudowa wykonana przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała. nowy wóz zastąpi średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO 120-25AW, z obsadą 6 ratowników, ze zbiornikiem wody 2000 l. Z zamontowaną autopompą do podawania środków gaśniczych o wydajności 2000 l/min. Rok produkcji: 1989. Samochód awaryjny i wyeksploatowany.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczenia zagrożeń dla środowiska na bazie którego powstał w 2018 r. Ogólnopolski program wspierania służb ratowniczych. Wartość pojazdu to kwota 810 000 zł. z czego:

  • NFOŚiGW/WFOŚiGW w Zielonej Górze – 263 000,00 zł
  • dotacja MSWiA – 197 000,00 zł.
  • Gmina – 350 000,00 zł.

Źródło: KW PSP Gorzów Wlkp.

Strażacki.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Marszowie  wzbogaciła się o nowy samoch

Galeria

Czytaj również