Praca strażaka najbardziej stresującym zawodem

Praca strażaka najbardziej stresującym zawodem

Zagraniczny portal pracy Carrer Cast opracował zestawienie najbardziej i najmniej stresujących zawodów. Według portalu najbardziej stresującym zawodem jest zawód strażaka. Co ciekawe w Polsce zawód strażaka jest również obdarzony największym zaufaniem społeczeństwa.

Nie ma się jednak czemu dziwić. W końcu w obecnych czasach strażacy interweniują przy różnorodnych zdarzeniach, zaczynając od pożarów, wypadków drogowych czy skażeń chemiczo – biologicznych gdzie narażeni są na bardzo dużo zewnętrznych czynników. To wszystko sprawia, że dwudziestoczterogodzinna służba w Państwowej Straży Pożarnej obdarzona jest wielkim stresem. Podobnie jest zresztą w Ochotniczej Straży Pożarnej. W końcu druhowie OSP wyjeżdżają do wielu równie trudnych akcji.

Strażacy podczas działań spotykają się z różnego rodzaju sytuacjami np. śmiercią, ludzką tragedią oraz dużym zagrożeniem wobec swojej osoby. Strażak wchodząc do płonącego budynku nigdy nie wie na co trafi, czy za chwilę nie wybuchnie butla z gazem itp. To wszystko sprawa, że adrenalina i stres rosną.

Portal pracy opracował zestawienie na podstawie ponad 100 kryteriów, takich jak m.in. wysokość pensji i jej potencjalny wzrost, wymagania fizyczne czy ogólne warunki pracy. W naszym kraju owe warunki wiele się nie różnią. Płaca w straży proporcjonalnie do warunków pracy nie jest duża. Natomiast wymagania fizyczne znaczące.

Zdjęcia ilustrowane

Strażacki.pl

Zagraniczny portal pracy Carrer Cast opracował zestawienie najbardziej i naj

Galeria

Czytaj również