Kraków

Przećwiczenie działań gaśniczych wraz z ewakuacją i testowanie nowości - ćwiczenia na oddziale psychiatrycznym JRG 1 Kraków

Przećwiczenie działań gaśniczych wraz z ewakuacją i testowanie nowości - ćwiczenia na oddziale psychiatrycznym JRG 1 Kraków

W czwartek (15 września br.) JRG 1 Kraków brała udział w ćwiczeniach na oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 

Celem ćwiczeń było przećwiczenie działań gaśniczych wraz z ewakuacją personelu i pacjentów. 


Pożar miał miejsce w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze. Rota gaśnicza w czasie działań odnalazła osobę poszkodowaną, która została ewakuowana na zewnątrz, gdzie zostały przeprowadzone medyczne czynności ratownicze.

- czytamy w scenariuszu ćwiczeń.

Przetestowano również nową latarkę, która znajduje się na GBARt VOLVO. "Latarka ta posiada specjalny moduł generujący niebieską wiązkę lasera, która załamuje się na konturach obiektów wewnątrz pomieszczeń. Rozwiązanie to zwiększa świadomość sytuacyjną ratowników i doskonale uzupełnia wykorzystanie kamery termowizyjnej." - piszą strażacy.

Drugą testowaną nowością było użycie tablicy do monitorowania pracy strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Jest to realizacja projektu "Powietrze dla rot" który został wdrożony w małopolskich JRG.

Źródło: JRG1 Kraków

Strażacki.pl

W czwartek (15 września br.) JRGaleria

Czytaj również