Kielce

PSP na XXVI Międzynarodowych Targach Logistycznych

PSP na XXVI Międzynarodowych Targach Logistycznych

W dniach 8-10 września 2020 roku na terenie Targów Kielce odbywały się XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz XXVI Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. Jest to jedna z największych i najważniejszych wystaw tego rodzaju w Europie.

Państwową Straż Pożarną reprezentowali Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP - bryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcami st. bryg. Jarosławem Piotrowskim i bryg. Grzegorzem Rajcą oraz zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach mł. bryg. Mariusz Góra oraz kpt. Michał Świąder.

Podczas MSPO prezentowany był sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej, tj.: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznawania oraz sprzęt logistyczny. W czasie wystawy można było także zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej, sprzęt specjalistyczny Policji, sprzęt specjalistyczny Straży Granicznej, nowoczesny sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz sprzęt transportowy (kołowy, gąsienicowy i pływający). Dodatkowo wiele stoisk prezentowało przedmioty mundurowe, sprzęt i materiały medyczne.

Tradycyjnie Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach w hali targowej wystawiła stoisko, na którym zaprezentowany był sprzęt przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, w tym do ratownictwa technicznego i wodnego. Przedstawiony był również film ukazujący najważniejsze działania jednostek PSP z terenu województwa świętokrzyskiego w 2019 roku.

Źródło: KW PSP w Kielcach

Strażacki.pl

W dniach 8-10 września 2020 roku na terenie Targów Kielce odbywały się

Galeria

Czytaj również