PSP przejmie obowiązki Państwowego Ratownictwa Medycznego?

PSP przejmie obowiązki Państwowego Ratownictwa Medycznego?

Przedwczoraj na antenie Radia Opole gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy. Wiceminister MSW powiedział, że Państwowa Straż Pożarna jest przygotowana na przejęcie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Co ciekawe Wiceminister wspomniał również o koncepcji, aby Centra Powiadamiania Ratunkowego działały tylko przy straży pożarnej, a nie oddzielnie. Jak podkreśla Wiceminister system ratownictwa medycznego wymaga zmian.

W świetle obecnych przepisów każdy funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej posiada uprawnienia ratownika po kurie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i może wykonywać tylko zadania, które określa ustawa. W przypadku kiedy strażak PSP jest również dyplomowanym ratownikiem medycznym nie może on wykonywać zadań ratownika medycznego tylko ratownika po KPP.

-”Obecna ustawa o państwowym ratownictwie medycznym musi zostać mocno dopracowana” - powiedział Wiceminister Spraw Wewnętrznych na antenie Radia Opole.

Co i kiedy zostanie zmienione zapewne dowiemy się niebawem. Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję, że na straż pożarną nie zostaną nałożone kolejne obowiązki, których obecnie jest i tak bardzo wiele.

Na podstawie radio.opole.pl i informacji własnych. Zdjęcie ilustrowane.

Strażacki.pl

Przedwczoraj na antenie Radia Opole gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych

Galeria

Czytaj również