Grajewo

Quady dla Strażaków z Grajewa

Quady dla Strażaków z Grajewa

15 września 2020 roku na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyło się przekazanie quadów dla Komend Powiatowych PSP w Grajewie i Mońkach. Symbolicznego wręczenia kluczy do pojazdów dokonał polski kierowca rajdowy i jednocześnie pomysłodawca akcji Pan Kamil.

Pomysł wyposażenia w quady naszych komend zrodził się w kwietniu, kiedy ogromny pożar trawił tysiące hektarów bagiennych łąk, lasów i trzcinowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pan Kamil jadąc na Mazury usłyszał w radio, że  strażacy przemieszczają się w trudno dostępnym terenie dzięki uprzejmości i bezinteresowności osób prywatnych, które posiadają quady - informują strażacy, 

Jeszcze tego samego dnia skontaktował się ze strażakami i zaoferował pomoc w pozyskaniu takich pojazdów, które ułatwią prowadzenie działań gaśniczych w ekstremalnych warunkach terenowych.

Po kilku miesiącach starań i załatwieniu wszystkich formalności Fundacja „Orlen” przekazała w formie darowizny rzeczowej na rzecz naszych komend 2 quady TGB z napędem 4×4 o pojemności 600 dm3 i mocy 39 KM każdy. Pozyskane pojazdy wzmocnią potencjał ratowniczy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Grajewie i Mońkach oraz usprawnią działania strażaków w walce z pożarami wielkoobszarowymi w trudnym terenie i tam, gdzie dojazd samochodami ratowniczo-gaśniczymi jest niemożliwy.

Źródło: KP PSP w Grajewie 

Strażacki.pl

15 września 2020 roku na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Str

Galeria

Czytaj również