Miejsce Piastowe

Remonty w remizach OSP w gminie Miejsce Piastowe. We Wrocance będzie nowy obiekt

Remonty w remizach OSP w gminie Miejsce Piastowe. We Wrocance będzie nowy obiekt

Gmina Miejsce Piastowe inwestuje w remonty budynków Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakończył się remont w Głowience, trwa w Targowiskach. We Wrocance powstanie nowa remiza. Stara jest już wyburzona.

W remizie OSP w Głowience wymieniono drzwi garażowe na nowe, obniżono betonową posadzkę oraz zmieniono nawierzchnię podjazdu z betonowej na kostkę brukową. W ramach remontu pomalowano także pomieszczenie garażu oraz wykonano instalację elektryczną, która steruje drzwiami garażowymi.

Koszt tych prac to blisko 100 tysięcy złotych. 39 tysięcy złotych dotacji gmina pozyskała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zmiany przechodzi remiza w Targowiskach. W ostatnim czasie została wykonana nowa posadzka w boksie garażowym nr 1. Druhowie na swoim facabooku dziękują firmie RBDiM Krosno za udostępnienie betonu oraz "BRYDA Posadzki Przemysłowe" za profesjonalne wykonanie pracy.

Nową siedzibę będą mieć strażacy ochotnicy z Wrocanki. Stary budynek został rozebrany. Niespełna 650 tys. zł będzie kosztować budowa nowej remizy.

Budynek będzie parterowy i niepodpiwniczony. Poddasze będzie nieużytkowe. Na parterze zaplanowano część garażową, salę gromadzką oraz zaplecze socjalno-sanitarne.

Remiza ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku.

Źródło: Krosno112 

Strażacki.pl

Gmina Miejsce Piastowe inwestuje w remonty bud

Galeria

Czytaj również