Kraj

Rocznica tragicznie poległych na służbie strażaków z JRG nr 1 w Białymstoku

Rocznica tragicznie poległych na służbie strażaków z JRG nr 1 w Białymstoku

Dziś mija sześć lat od tragicznego dnia (25 maja 2017 r.), kiedy podczas akcji zginęło dwóch Strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Białymstoku.

Feralnego dnia, do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowego. Do działań zadysponowano zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 PSP w Białymstoku. Młodszy ratownik Przemysław Piotrowski (26 lat) i młodszy ratownik - kierowca Marek Giro (29 lat), zginęli wskutek doznanych obrażeń,  prowadząc rozpoznanie palącego się magazynu, wypełnionego łatwopalnymi materiałami.

W tym dniu wypełniły się niestety słowa, które wypowiedzieli podczas ślubowania, wstępując do służby w Państwowej Straży Pożarnej: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia…”.

Pośmiertnie, obaj Strażacy zostali odznaczeni przez Prezydenta RP „Krzyżami Zasługi za Dzielność”.

Ich śmierć jest niewyobrażalną tragedią dla najbliższych, kolegów z jednostki i wszystkich strażaków. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Źródło: KG PSP
Zdjęcia: MSWiA

Strażacki.pl

Dziś mija sześć lat od tragicznego dnia (25 maja 2017 r.), kiedy podczas

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/