Kraj

Rodzina i strażacy pożegnali śp. st. sekc. Bartosza Błyskala

Rodzina i strażacy pożegnali śp. st. sekc. Bartosza Błyskala

Z pełnym ceremoniałem, przy udziale Kompanii Reprezentacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe starszego sekcyjnego Bartosza Blyskala – funkcjonariusza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, który zmarł 1 listopada 2023 roku, w wyniku nieszczęśliwego wypadku na służbie.

Oddając hołd zmarłemu koledze, został wystawiony czteroosobowy posterunek honorowy kolejno w składzie: kierownictwo z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku, Komendant Główny PSP, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP i Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku oraz policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Bartosz Błyskal odszedł na wieczną służbę w wieku 27 lat. Do Państwowej Straży Pożarnej wstąpił w 2019 roku. Pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP Gdańsk, a także był członkiem Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej „Gdańsk”.

Został pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz „Medalem za Zasługi dla Policji”. Został także awansowany przez Komendanta Głównego PSP do stopnia starszego sekcyjnego.

- informuje KG PSP.

Źródło: KG PSP

Strażacki.pl

Z pełnym ceremoniałem, przy ud

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet