Kusięta

Strażacy stracili remizę. Teraz proszą o pomoc

Strażacy stracili remizę. Teraz proszą o pomoc

Strażacy z OSP w Kusiętach stracili swoją remizę 16 lutego br. podczas pożaru, który strawił cały budynek. Druhowie zdążyli ewakuować jedynie pojazd, który i tak został uszkodzony oraz dwie motopompy, pozostałe wyposażenie remizy niestety spłonęło. Ekspertyza jaką przeprowadzili specjaliści wykazała, że potrzebny jest kapitalny remont remizy. Niestety jest on nieopłacalny i remiza druhów z OSP zostanie zburzona.

Strażacy stanęli przed ogromnym problemem gdyż w dalszym ciągu nie mają remizy, a Gmina nie ma pieniędzy na budowę nowej. Jak informuje TVP Katowice na swojej stronie internetowej pozwolenie na budowę nowego budynku może być wydane już w tym roku, ale na inwestycję nie ma funduszy.

Strażacy apelują do ludzi, którzy mogą pomóc finansowo w budowie nowej remizy. My również zachęcamy do wsparcia druhów w potrzebie. Przekażcie materiał dalej.

Budowa nowej remizy może sięgnąć ośmiuset tysięcy złotych. Gotowy jest już projekt. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach nie poddali się po pożarze i dalej pomagają ludziom jednak bez pomocy innych ludzi nie mają szans na odbudowę.

O pożarze jaki dotknął druhów pisaliśmy na naszym portalu http://strazacki.pl/akcje/powa%C5%BCny-po%C5%BCar-remizy-stra%C5%BCackiej

Na podstawie TVP Katowice; Zdjęcie OSP Biskupice k/Częstochowy

Strażacki.pl

Strażacy z OSP w Kusiętach stracili swoją remizę 16 lutego br. podczas po

Galeria

Czytaj również