Strażak zginął w wypadku

Strażak zginął w wypadku

We wtorek, 18 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 137 w okolicy miejscowości Nowe Biskupice w gminie Słubice doszło do tragicznego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem operacyjnym Państwowej Straży Pożarnej marki Skoda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z cysterną. W wyniku tego zdarzenia zginął starszy brygadier Andrzej Buczma - Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Komunikat Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim: 

Jesteśmy strażakami, żeby spieszyć na ratunek i nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Z uczuciem ulgi wracamy do jednostki, kiedy nasza pomoc dotrze na czas, a nasze działania pozwolą uratować ludzkie życie. Każda strata boli mocno i na długo zostaje w pamięci. I trzeba z każdą obserwowaną tragedią żyć dalej. I iść na następną służbę z wiarą w pomyślność kolejnej akcji. Kiedy jednak w tragicznym wypadku ginie jeden z nas, trudno ukoić smutek i żal. 18 sierpnia śmiercią tragiczną w wypadku samochodowym w miejscowości Nowe Biskupice koło Słubic zginął st. bryg. Andrzej Buczma - Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. Cześć Jego Pamięci!

Strażacki.pl

We wtorek, 18 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 137 w okolicy miejscowości Nowe Biskupice w gminie S

Czytaj również