Borne Sulinowo

[VIDEO] Borne Sulinowo: Kolejny kurs młodszego nurka MSWiA

[VIDEO] Borne Sulinowo: Kolejny kurs młodszego nurka MSWiA

5 września br. w Krajowym Ośrodku Szkolenia w Zakresie Ratownictwa Wodnego w Bornem Sulinowie rozpoczął się kolejny kurs młodszego nurka MSWiA.

Podczas dwutygodniowego szkolenia jedenastu kandydatów na młodszych nurków pod czujnym okiem instruktorów uczą się wykonywać prace pod wodą na głębokości do 20 m.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie ćwiczeń kursanci poznają techniki się poszukiwania obiektów znajdujących się pod wodą, posługiwania się narzędziami hydraulicznymi, wydobywania zatopionych obiektów, a także przeprowadzania akcji ratowniczych na powierzchni i pod powierzchnią wody.

Dodatkowym wparciem podczas realizacji szkolenia, z jakiego mogą korzystać przyszli nurkowie jest system audiowizualny nadzorujący prace nurków pod powierzchnią wody. Narzędzia audiowizualne są systemami wsparcia pracy nurka staja się też jego nieodzowną częścią.

Równolegle ze szkoleniem młodszego nurka odbywa się szkolenie dla nurków kierujących pracami podwodnymi. Uczestnikami tego kursu jest czworo strażaków z kilkuletnim stażem nurkowym, którzy podczas szkolenia uczą się jak w praktyce organizować prace podwodne oraz w jaki sposób kierować akcją związaną z ratownictwem wodnym.Źródło: mł.asp. Marcin Manthey, mł.asp. Łukasz Haryk

Strażacki.pl

5 września br. w Krajowym OśroGaleria

Czytaj również