Krosno

WFOŚiGW dofinansuje 36 jednostek OSP z terenu Krosna i powiatu

WFOŚiGW dofinansuje 36 jednostek OSP z terenu Krosna i powiatu

W Starostwie Powiatowym w Krośnie, 21 sierpnia, podpisano umowy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na dofinansowanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego. Dofinansowanie trafi do 36 jednostek OSP.

Pieniądze, które otrzymamy z WFOŚiGW przeznaczymy na zakup ubrań specjalnych wykorzystywanych typowo przy akcjach ratowniczo-gaśniczych - mówi dh Wiktor Madej, Prezes OSP KSRG Dukla - Z racji, że nasza jednostka do działań wyjeżdża bardzo często, a są to zdarzenia nie raz bardzo wymagające, sprzęt chroniący naszych strażaków jest podstawą. 

Trochę inne, lecz również potrzebne wyposażenie trafi do OSP KSRG Tylawa - Nasza jednostka zakupi najpotrzebniejszy sprzęt do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych m.in. węże, armaturę - mówi z kolei dh Stanisław Bauer, Prezes OSP KSRG Tylawa. 

- OSP Pietrusza Wola zakupi natomiast dwa aparaty powietrzne i nowoczesne hełmy dla strażaków - mówi dh Bogdan Maraj z OSP Pietrusza Wola. 

Jednostki OSP z całego województwa złożyły 583 wnioski o dofinansowanie w ramach projektu "NA ZAKUP SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W RAMACH „OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU FINANSOWANIA SŁUŻB RATOWNICZYCH CZĘŚĆ 2) DOFINANSOWANIE ZAKUPU SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH”

Źródło: Krosno112

Strażacki.pl

W Starostwie Powiatowym w Krośnie, 21 sierpnia, podpisano umowy z Wojewód

Galeria

Czytaj również