Zbiórka złomu sposobem na nowy sprzęt

Zbiórka złomu sposobem na nowy sprzęt

Wielu strażaków w OSP zastanawia się jak pozyskać środki na zakup sprzętu czy samochodów ratowniczo - gaśniczych. Sposobów jest naprawdę wiele. Niektóre dość nietypowe, a inne banalne. Ważne, że są skuteczne i dzięki którym możemy zebrać fundusze na potrzebne nam cele.

W tej chwili sposobów dofinansowań jest wiele. Zaczynając od Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, KG PSP, Funduszu Ochrony Środowiska, Projektów Unijnych czy po prostu szukania lokalnych sponsorów. Jednak to nie wszystko, wiele OSP sprzedaje kalendarze czy przeprowadza zbiórki pieniędzy wśród mieszkańców.

Warto zastanowić się też nad fundacjami, np. Fundacja Orlen, która przekazuje dla OSP bony paliwowe czy inny potrzebny sprzęt. Spróbować można również w Lasach Państwowych, tutaj wielu OSP udało się otrzymać piły spalinowe do drewna. Nowym pomysłem jednak jest zbiórka złomu.

Na taki pomysł wpadli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowicach, którzy właśnie zakończyli zbiórkę złomu. Kilka godzin pracy, ciągnik rolniczy z przyczepą i oczywiście przychylność lokalnej społeczności i można osiągnąć zakładany cel. -„Za pieniądze otrzymane ze sprzedaży złomu zakupimy torbę medyczną, która jest niezbędna do niesienia pomocy innym.” - mówią druhowie z Laskowic. Czy nie jest to doskonały pomysł na zebranie pieniędzy?

A Wy jakie macie sposoby na zebranie funduszy?

Zdjęcia Ochotnicza Straż Pożarna w Laskowicach

Strażacki.pl

Wielu strażaków w OSP zastanawia się jak pozyskać środki na zakup sprzę

Galeria

Czytaj również