Kielce

EDURA 2016 za nami!!

EDURA 2016 za nami!!

Dobiegła końca XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa Edura. Było to święto dla strażaków i sympatyków pożarnictwa. Na tej ważnej wystawie nie mogło zabraknąć również naszej redakcji.

Edura po raz kolejny była rekordowa. W Kielcach mogliśmy odwiedzić blisko 200 wystawców, a ich oferta zajęła ponad 7,5 tys. m2. Było naprawdę co zwiedzać. Wystawcom i odwiedzającym sprzyjała piękna pogoda, za wyjątkiem piątkowej burzy:), która na chwile ostudziła emocje zwiedzających i wystawców.

O tym, że woda to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny środek gaśniczy nie trzeba było nikogo specjalnie przekonywać, mimo tego, prelekcja mł. bryg. dr inż. Bernarda Króla, pracownika naukowego Szkoły Głównej Straży Pożarnej zainteresowała wiele osób. Podczas konferencji zastosowanie urządzenia tnąco – gaszącego o nazwie Cobra w Wielkiej Brytanii omówił Tom Capeling – The Chief Fire Officer , a o zaletach niskociśnieniowego mgłowego urządzenia ciśnieniowego wypowiadał się były pracownik NASA dr Klimkowski.  Specyfika hydrantu mgłowego stała się tematem kolejnej prelekcji mgr. inż., Józefa Seweryna z Ośrodka Badawczo-Szkoleniowy Techniki Przeciwpożarowej Szczyrzycu.

Konferencję uzupełniły widowiskowe pokazy Cobry, gaśnicy mgłowej i hydrantu FOGANT oraz turboodrzutowego agregatu mgłowego ZIKUN.

Na zakończenie drugiego dnia XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016, tradycyjnie uhonorowani zostali najlepsi wystawcy. Przedstawiciele firm odebrali nagrody, wyróżnienia a także medale. Komisja konkursowa oceniała produkty między innymi w takich kategoriach jak: sprzęt gaśniczy, ratowniczy i wspomagający akcje; ochrona i uzbrojenie osobiste strażaka; zabezpieczenia przeciwpożarowe obiektów.

Po raz pierwszy wręczone zostało Wyróżnienie  Klubu Generalskiego,  Państwowej Straży Pożarnej   za innowacyjność rozwiązań prezentowanych produktów. Otrzymała je firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska Białej.

Nasi partnerzy również mogą poszczycić się nagrodami. Nagrodę za sprzęt gaśniczy, ratowniczy i wspomagający akcje otrzymał SUPRON 1 za kamery termowizyjne Seria-K dla Straży Pożarnych. Medal EDURA 2016 za połączenie elegancji i nowoczesności w aranżacji stoiska otrzymał HORPOL Sp. z o.o. - Stara Iwiczna.

Na stoisku FIRE-MAX mogliśmy zobaczyć najwyższą na świecie drabinę o wysięgu 68 metrów na podwoziu Magirus. Nie zabrakło producentów z Bielska Białej i innych znanych firm z branży samochodowej, którzy prezentowali swoje pojazdy.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko firmy SUPRON-1 z kamerami termowizyjnymi serii „K”. Nowością niewątpliwie był namiot pneumatyczny RAPID, który w ciągu 25 sekund jest gotowy do użycia. Co ciekawe namiot można łączyć modułowo. Namiot waży tylko 17kg!! Na stoisku Supron-1 w piątek można było otrzymać z autografem od Waldemara Pruss skrypt dotyczący zastosowań kamer termowizyjnych w działaniach ratowniczych.

Nowością na rynku Polskim była na pewno wielozadaniowa łódź aluminiowa z kołami od firmy Uniboot. Łódź ma uniwersalne zastosowanie m.in. na wodach płynących, płytkich zbiornikach, na bagnach czy stawach. Idealna w ratownictwie powodziowym. Uniboot Oberwinter 430 waży tylko 112kg. Jej ładowność to aż 540kg (6 osób). Łódź jest bardzo wytrzymała, zbudowana z blachy aluminiowej o grubości 2,5mm. Do łodzi można zamontować również bardzo przydatne akcesoria. Np specjalne koła do poruszania się po torach kolejowych. Łódź może być napędzana np. wentylatorem oddymiającym.

Innym ciekawym stoiskiem na targach było na pewno stoisko firmy RTcom z radiotelefonami przenośnymi, przewoźnymi i innymi akcesoriami niezbędnymi podczas pracy każdego strażaka. U naszych partnerów mogliśmy znaleźć m.in. profesjonalne radiotelefony przenośne DMR Hytera w systemie ATEX (iskrobezpieczne). Na stoisku nie zabrakło również radiotelefonów HYT czy akcesoriów audio Sonic, Temco czy Voxtech. RTcom może poszczycić się również systemami dyspozytorskimi.

Horpol to kolejna firma, której należą się słowa uznania. Profesjonalizm, wysokiej jakości sprzęt tak w kilku słowach można ocenić sprzęt, który był prezentowany na stoisku. Torby medyczne od Horpol cechuje bardzo wysoka wytrzymałość i rozwiązania techniczne, które przekładają się na polepszenie pracy strażaka w trudnych warunkach. Nowością jest środek działający jak standardowy sorbent. Jednak jego ważną zaletą jest wchłanialność, pięć razy większa od przeciętnego sorbentu. Nie można zapomnieć o prądownicach, które cechuje duża wytrzymałość i niska waga nie wspominając o innych kwestiach technicznych.

Na targach wyróżniało się również stoisko PROTEKTA. Tutaj mogliśmy podziwiać wysokiej klasy motopompy Tohatsu. Protekta w swojej ofercie ma szeroki wybór środków gaśniczych (pianotwórczych czy proszków gaśniczych typu ABC, BC i D). Poza tym firma ma swojej ofercie szeroką gamę sprzętu specjalnego, ubrania specjalne, węże pożarnicze itp.

Na targach nie zapomnieliśmy o naszych partnerach. W ciągu dwóch pierwszych dni Edury rozdaliśmy naszym partnerom kilkanaście koszulek z logo Strazacki.pl.

Strażacki.pl

Dobiegła końca XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa E

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet