Łódź

Firefighter Combat Challange 2016

Firefighter Combat Challange 2016
Zawody Firefighter Combat Challange odbyły się w dniach 23 i 24 września 2016 roku na rynku Manufaktury w Łodzi. Rywalizowali nie tylko Polscy Strażacy ale również z zagranicy np. z Czech. Kandydaci pokonywali pięcioetapowy tor przeszkód. Zawodom towarzyszyła akcja Bezpieczny Dom. Przez cały dzień można było również oglądać wozy strażackie i ich wyposażenie. W akcji również brała udział Mała Straż, organizując pokazy.
 
Zawody mają na celu wyłonić najtwardszych, najsilniejszych i najlepszych strażaków.
 
Konkurencje:
Wnoszenie sprzętu na wysokość (wieża 12m).
 
Wciąganie węży na wieżę przy pomocy linki strażackiej.
 
Młot - Zadanie polega na przesunięciu 72-kilogramowej sztaby metalu na odległość 1,5 metra.
 
Slalom, przeciągnięcie węża i gaszenie ognia.
 
Ewakuacja poszkodowanego do strefy bezpiecznej.
 
W sobotę wieczorem odbył się bieg najlepszych zawodników o puchar komendanta.
 
Akcja Bezpieczny Dom ma na celu uświadomić mieszkańcom o zagrożeniach pożarowych. Strażacy opowiadali jak się chronić przed pożarami i z czego się biorą. Można było wygrać czujkę dymu, wziąć udział w konkursach i dowiedzieć się jak się bronić przed pożarem w naszym domu.
 
Oprócz zawodów Firefighter Combat Challange i akcji Bezpieczny Dom przez cały dzień odwiedzający rynek Manufaktury mogli zapoznać się z pracą strażaków, obejrzeć sprzęt jakim dysponują oraz wozy bojowe. Nie mogło w tym dniu zabraknąć również Fundacji Mała Straż. Pierwszy pokaz zorganizowany był o godzinie 12.30 w którym płonęła Chatka Puchatka. Dzieci gaśiły pożar oraz wydobywały poszkodowane misie. Drugi pokaz był o godzinie 13.30 w którym zapaliła się taksówka przez zwarcie  komorze silnika. Mali Strażacy rozcinali drzwi, wydobywali misie i udzielali pierwszej pomocy. Na koniec zgasili płonącą taksówkę. Cały dzień był pełen atrakcji.
 
Wozy które przyjechały teg dnia do Manufaktury (Co chwila wstawiane są nowe zdjęcia):
 
Strażacki.pl

Zawody Firefighter Combat Challange odbyły się w dniach 23 i 24 września 2016 roku na rynku Manufaktu

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet