Bielsko

OSP Bielsko

OSP Bielsko
Etykiety Bielsko - Ochotnicza - OSP - Pożarna - Remiza - Straż - Słupca - Wizyta

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielsku powstała w 1945 roku. Strażacy szybko zdobyli motopompę. Duży rozwój jednostki, nastąpił od 1977 roku. Wybrano nowy zarząd.

W roku 1981 oddanno do użytku nową strażnicę. Jednostka dostała pierwszy wóz. Był nim Star 20, bez beczki na wodę. Rok później samochód został wymieniony na GBAM Star 26. W 1991 roku, jednostka dostała cięzki wóz gaśniczy Jelcz 004. W 1997 roku jednostka nawiązała kontakt z Felixem i Tiny Piosik z Holandii. Rok później, trzech strażaków odbyło szkolenie w straży pożarnej w Maastricht. Następnie Holendrzy przywieźli do Bielska sprzęt ratownictwa technicznego. Później jednostka otrzymała także sprzęt ratowniczy i gaśniczy. W 2003 roku strażacy z Bielska odwiedzili straż pożarną w Stein, skąd otrzymali duże ilości sprzętu pożarniczego. Po śmierci Felixa Piosika w pomoc dla straży z Bielska włączyli się Trix i Jan Deckers. W 2008 roku z Holandii do Bielska został sprowadzony samochód pożarniczy średni GBA DAF, a później łódź ratownicza.

Wyposażenie:

587[P]26 - GBA 2/21 DAF 1300 Turbo/Kronenburg

587[P]21 - GCBA 6/32 Jelcz 004/JZS

Łódź ratownicza

Pierwszy, to średni wóz gaśniczy DAF 1300, karosowany przez firmę Kronenburg. Pojazd posiada działko wodne, drabinę oraz maszt oświetleniowy. Na wyposażeniu są m.in. aparaty ochrony dróg oddechowych, pilarka do drewna, deska ratownicza, sprzęt hydrauliczny Holmatro, poduszki pneumatyczne, agregat prądotwórczy.

Drugi, to ciężki wóz gaśniczy Jelcz 004, karosowany przez Jelczańskie Zakłady Samochodowe. Pojazd posiada działko wodne oraz drabinę.

Z wizytą w OSP Bielsko, byłem w roku 2014. Serdeczne podziękowania dla Naczelnika Romana Szargana, za pokazanie sprzętu oraz oprowadzenie.

 

 

Strażacki.pl

Etykiety Bielsko - Ochotnicza - OSP - Pożarna - Remiza - Straż - Słupca - Wizyta

Ochotnicza Straż Po

Czytaj również