Gorzyczyny

OSP Gorzyczany

OSP Gorzyczany

OSP Gorzyczany leży w gminie Samborzec, powiecie sandomierskim w województwie świętokrzyskim. Jednostka nie należy do KSRG. Początki działalności ochotników datuje się na 1923 rok.

W poprzednich latach jednostka posiadała tylko starego i wysłużonego żuka dostosowanego do celów ratowniczo – gaśniczych. Na dzień dzisiejszy jednostka posiada średni samochód ratowniczo - gaśniczy marki Renault g230, posiadający zabudowę marki Camiva oraz zbiornik wodny o pojemności 3000l wraz z pompą, na wyposażeniu samochodu znajduje się również linia szybkiego natarcia. Samochód jednostka zakupiła dzięki wsparciu władz gminnych, wojewódzkich, darczyńców jak i wkładowi własnemu. Był to przełomowy moment dla jednostki. Uroczystość przekazania oraz poświęcenia samochodu odbyła się 01.05.2016r. Wóz podczas odbierania otrzymał nazwę "Grom".

Druh st. ogniomistrz Arkadiusz Trześniewski będąc naczelnikiem jednostki jest również jednym z kilku emerytowanych strażaków w jednostce oraz pełni funkcję zastępcy komendanta gminnego.

Jednostka liczy 7 przeszkolonych druhów mogących brać udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych.

OSP stale się doposaża oraz uczęszcza na kursy umożliwiające udział w działaniach jak i doszkalające pozwalające stale podnosić poziom swoich umiejętności.

Na wyposażeniu OSP znajduje się 10 kompletów umundurowania umożliwiającego uczestnictwo w akcjach. Druhowie nie posiadają specjalistycznego sprzętu technicznego jednak strażacy zbierają fundusze jak i piszą ciągle projekty w celu doposażania jednostki.

Ogółem jednostka liczy ponad 20 osób.

Jednostka niedawno zakupiła ze środków własnych system selektywnego powiadamiania.

Informacje oraz zdjęcia OSP.

Strażacki.pl

OSP Gorzyczany leży w gminie Samborzec, powiecie sandomierskim w województwie świętokrzyskim. Je

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet