Szum

OSP Szum

OSP Szum

Sołectwo Szum jest jednym z 20 sołectw należących do Gminy Wołczyn (powiat kluczborski, województwo opolskie) położonym na południu przy granicy z gminą Pokój. Od północy sąsiaduje z Wąsicami, od wschodu z Wierzchami (gmina Wołczyn), a od zachodu z Zawiścią (gmina Pokój), a od południa ze „ścianą lasu” będącego częścią rozległych Borów Stobrawskich.

Pierwsze informacje o Ochotniczej Straży Pożarnej w Szum pochodzą z 1934 roku, ale mieszkańcy mówią, że straż była w wiosce dużo wcześniej . Dawała poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz pobudzała aktywność w niesieniu pomocy podczas pożaru. Obecnie pełni także funkcje społeczne, gromadzi ludzi oraz współorganizuje życie na wsi.

Strażacy z OSP Szum zarówno Ci młodzi, jak i starsi odnoszą coroczne sukcesy na zawodach sportowo-pożarniczych. Od kilku lat zdobywają miejsca na podium. Inne jednostki "podchodzą" no nich jako dobrego i bezkonkurencyjnego zespołu.

Jednostka chętnie i z zapałem uczestniczy w życiu społecznym. Wraz z radą sołecką druhowie organizują festyny i imprezy.

Druhowie co roku udają się na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny. Strażacy modlą się o zdrowie, siły i zawsze szczęśliwe powroty do domu.

Tradycyjnie pod koniec każdego roku druhowie sprzedają kalendarze strażackie.

Informacje i zdjęcia OSP.

Strażacki.pl

Sołectwo Szum jest jednym z 20 sołectw należących do Gminy Wołczyn (powiat kluczborski, wojewó

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet