Brzezinka

OSP Brzezinka

OSP Brzezinka

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezince zlokalizowana jest w województwie małopolskim, powiecie oświęcimskim. Jest to jedna z dziewięciu jednostek w gminie Oświęcim. Strażacy z Brzezinki włączeni są w struktury KSRG od 1995 roku.

Początki OSP datuje się na 1908 rok. W schemat organizacyjny OSP w Brzezince wchodzi Jednostka Operacyjno-Techniczna, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, oraz członkowie czynni i honorowi. W OSP działa 72 ochotników: 63 zwyczajnych, 1 wspierający, 8 honorowych, 7 MDP (w tym męska i żeńska sekcja). Od wielu lat druhowie z Brzezinki odnoszą sukcesy na zawodach sportowo-pożarniczych m.in. sekcja męska zajmowała 3 miejsce w zawodach powiatowych, a na przestrzeni kilku ostatnich lat zawody gminne wygrywała wielokrotnie . Drużyny MDP żeńska i męska również świętowała wiele sukcesów w tego typu zawodach.

W 2015 roku jednostka wyjeżdżała do 97 zdarzeń na terenie powiatu oświęcimskiego.

Druhowie dysponują trzema pojazdami ratowniczo – gaśniczymi:
519[K]60 GBA 2,5/24/250 Volvo,
519[K]61 SLRt Renault,
519[K]62 SLRR Suzuki.

Na wyposażeniu znajduję się również pompa dużej wydajności, wysokiej jakości sprzęt ratownictwa technicznego, wiele pomp szlamowych i do wody czystej, cztery piły, przyczepa gaśnicza oraz wiele innego sprzętu podręcznego. Jako mobilna i prężna Jednostka, w związku z porozumieniem z Komendantem Powiatowym PSP w Oświęcimiu, jesteśmy alarmowani w celu zabezpieczenia terenu powiatu w zastępstwie zawodowych strażaków, kiedy siły i środki PSP są zadysponowane do długotrwałego zdarzenia. OSP Brzezinka uczestniczyła w wielu akcjach na terenie województwa małopolskiego oraz poza jego obszarem, jak chociażby pożar w Kuźni Raciborskiej w sierpniu 1992 roku, gdzie spłonęły ogromne połacie lasu, a nasi strażacy walczyli z pożogą przez wiele dni i nocy. Wówczas poważnej awarii uległ nasz ówczesny samochód STAR 200. Awaria ta stała się początkiem końca tegoż sędziwego pojazdu. Jego miejsce zajął wcześniej już wymieniony GBA marki Volvo. W ostatnim czasie w jednostce wyremontowano boksy garażowe, parkingi przed remizą, ocieplono i pomalowano elewację, wyremontowano sanitariaty i pomieszczenia socjalne.

Cele na najbliższe lata: to zakup nowego samochodu, dalsze modernizacje obiektu, a przede wszystkim utrzymanie bezpieczeństwa p.poż w Brzezince na bardzo wysokim poziomie.

Skład zarządu:

Przemysław Jelonek-Prezes,
Witold Rydzoń-Wiceprezes Naczelnik,
Piotr Najduch-Zastępca Naczelnika,
Teresa Klimkowicz-Skarbnik,
Wojciech Krzemień-Sekretarz,
Grzegorz Kłys-Członek Zarządu(Opiekun MDP),
Mateusz Kołodziej-Członek Zarządu,
Maciej Biesik-Członek Zarządu,
Bartłomiej Nyderek-Członek Zarządu,

Komisji Rewizyjnej:

Tomasz Bulik-Przewodniczący,
Witold Sztafiński Członek Komisji,
Mateusz Lipiak Członek Komisji
 
Tekst, zdjęcia: OSWIECIM112
Strażacki.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezince zlokalizowana jest w województwie małopolskim, powiecie oś

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet