Chodzież

Ćwiczenia doskonalące na terenie zakładu produkującego akumulatory. "Poszkodowaną osobą został strażak"

Ćwiczenia doskonalące na terenie zakładu produkującego akumulatory. "Poszkodowaną osobą został strażak"

28 grudnia 2022 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące na terenie JRG, a w dniu 22 grudnia br. na terenie zakładu produkującego akumulatory.

Jednym z bieżących tematów doskonalenia zawodowego w miesiącu grudniu 2022 roku w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży są  ćwiczenia z tematyki dotyczącej działań ratownictwa technicznego, z uwzględnieniem uwalniania osób poszkodowanych uwięzionych pod przyczepą (naczepą).

Z kolei 22 grudnia 2022 roku strażacy z pierwszej zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży  wraz z druhami OSP KSRG Milcz oraz OSP Chodzież przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie Jenox Akumulatory na ulicy Noteckiej 33 w Chodzieży, realizowane zgodnie z rocznym harmonogramem doskonalenia zawodowego.

Tematem przewodnim była organizacja działań gaśniczych na terenach obiektów produkcyjnych.   Strażacy doskonalili techniki gaszenia pożarów zewnętrznych oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przećwiczyli sytuacje, w których to poszkodowaną osobą zostaje strażak.  Następnie po zakończonych ćwiczeniach strażacy zostali zapoznani z obiektem Jenox oraz możliwymi zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas w/w działań w obiekcie.

Źródło: KP PSP Chodzież

Strażacki.pl

28 grudnia 2022 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące na te

Galeria

Czytaj również