Rzeszów

Ćwiczenia w budynkach wysokich w Rzeszowie

Ćwiczenia w budynkach wysokich w Rzeszowie

Początkiem grudnia 2021 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w przeprowadzili ćwiczenia w budynkach wysokich przy ul. Starzyńskiego nr 1, 2 i 11 w Rzeszowie.

Ćwiczenia prowadzone były w zakresie rozpoznania i możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w/w obiektach. Sprawdzono drogi pożarowe i drożność dróg ewakuacyjnych. Podczas ćwiczenia praktycznego przeprowadzono rozwinięcia po klatkach schodowych oraz sprawiono drabinę mechaniczną.

Budynki zarządzane przez Rzeszowską Spółdzielnię Mieszkaniową w ramach dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych zostały wyposażone w nawodnione piony DN80 z zaworami hydrantowymi 52 do pobierania wody z możliwością awaryjnego zasilania poprzez nasady 75, system oddymiania grawitacyjnego (okna oddymiające), oświetlenie awaryjne.

W ramach poprawy warunków ewakuacji zamontowano drzwi przeciwpożarowe do piwnic oraz do łącznika na ostatniej kondygnacji.

Źródło: KM PSP Rzeszów

Strażacki.pl

Początkiem grudnia 2021 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej n

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet