Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie

Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie

Już pojutrze dzień Wszystkich Świętych. Dzień w którym udajemy się na cmentarze aby pomodlić się o dusze naszych bliskich których już nie ma z nami. To czas kiedy pokonujemy setki kilometrów oraz pozostawiamy swoje domy. Wszystko po to aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. W poniższym materiale chciałbym poruszyć kilka kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Nie tylko na cmentarzu ale również jadąc na niego albo wychodząc z domu.

Przed wyjazdem na cmentarze pamiętajmy o sprawdzeniu, czy zamknęliśmy okna i drzwi balkonowe. Zabezpieczy nas to przed niebezpieczeństwem w razie dużych opadów deszczu czy porywistego wiatru. Nie możemy tutaj zapomnieć o złodziejach.

Nie zapomnijmy przed wyjściem z domu o zakręceniu zaworu gazu, który ulatniając się może doprowadzić do wybuchu i pożaru. Wypadałoby również zakręcić zawór wody co może zabezpieczyć nas przed zalaniem mieszkania. Należy także pamiętać, by wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne.

Gdy już zabezpieczymy swój dobytek czas na kilka podstawowych zasad w podróży. Po pierwsze, nie wsiadajmy za „kółko” zmęczonym i pod wpływem alkoholu. Kolejną kwestią jest sprawdzenie pojazdu pod kątem sprawności technicznej. Sprawdzamy czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane oraz czy mamy wszystkie potrzebne dokumenty. Pamiętajmy o przerwach podczas długiej podróży. Podróżując, należy pamiętać o zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz o włączonych światłach w pojeździe.

Wielu z nas na mogiły zmarłych uda się pieszo albo na rowerach. Tutaj również pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. W tym na pewno pomogą nam odblaski zamontowane na rowerze oraz elementy odblaskowe na ubraniu. Po zmianie czasu na zimowy ciemno robi się bardzo szybko. Warunki atmosferyczne też nie są najlepsze, a kierowcy niewidocznego pieszego czy rowerzystę mogą zobaczyć zbyt późno. Pomóżmy kierowcom zobaczyć nas i bądźmy bezpieczni.

W ten wyjątkowy dzień zadumy pamiętajmy o sobie i swoim bezpieczeństwie. Niech służby ratownicze w tym strażacy ratownicy medyczni czy policjanci właśnie w ten dzień mają mniej pracy. Uczcijmy ten dzień w spokoju.

 

Na podstawie policja.pl oraz źródło własne.

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet