Kędzierzyn-Koźle

[FOTO] Ćwiczenia w zakładzie dużego ryzyka na terenie zakładów chemicznych w Blachowni

[FOTO] Ćwiczenia w zakładzie dużego ryzyka na terenie zakładów chemicznych w Blachowni
W dniach 25-27 kwietnia 2022 roku odbyły się ćwiczenia obiektowe w zakładzie produkcyjnym firmy WARTER Sp. z o.o. zlokalizowanym w Kędzierzynie-Koźlu na terenie zakładów chemicznych w Blachowni.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu oraz strażacy z Jednostki Ratowniczej Blachownia.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń była weryfikacja przygotowania obiektu i terenu do prowadzenia działań ratowniczych oraz zapoznanie strażaków z zakładem, jego specyfiką, a także występującymi na jego terenie zagrożeniami.

Oddział firmy WARTER zlokalizowany w Kędzierzynie-Koźlu jest zakładem dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej w związku z czym strażacy w czasie ćwiczeń zrealizowali trzy różne scenariusze awarii w oparciu o wewnętrzny plan operacyjno-ratowniczy opracowany dla zakładu.

Podczas ćwiczeń zweryfikowano prawidłowość postępowania pracowników podczas zdarzenia oraz możliwość podjęcia skutecznych działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Ćwiczenia obiektowe stanowiące element doskonalenia zawodowego strażaków są formą zapoznania się z obiektami stwarzającymi szczególne zagrożenie, ale także bardzo dobrą okazją dla właścicieli, zarządców i użytkowników tych obiektów do weryfikacji sposobu swojego postępowania w przypadku zagrożenia i przypomnienia zasad szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: KP PSP Kędzierzyn-Koźle
 
Strażacki.pl

W dniach 25-27 kwietnia 2022 roku odbyły się ćwiczenia obie

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet