Rzeszów

[FOTO] Podkarpaccy strażacy usuwają skutki powodzi - to na szczęście ćwiczenia

[FOTO] Podkarpaccy strażacy usuwają skutki powodzi - to na szczęście ćwiczenia
Już drugi dzień trwają ćwiczenia taktyczne „Rzeszów HCP 2021”. Manewry rozpoczęły się w środę, 23 czerwca.
 
W ćwiczeniach uczestniczy 75 podkarpackich strażaków (ponad 30 zastępów) Państwowej Straży Pożarnej.
 
Zadaniem ćwiczących jest doskonalenie współdziałania pododdziałów Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG podczas organizacji i prowadzenia działań ratowniczych w warunkach zagrożenia powodziowego oraz likwidacji skutków powodzi.
 
W ćwiczenia zaangażowane są siły i środki kompanii specjalnej COO „RZESZÓW 1”, plutonu logistycznego COO „RZESZÓW” oraz modułu ochrony ludności HCP Rzeszów.
 
Strażacy uczestniczący w manewrach mają za zadanie ograniczanie i usuwanie skutków powodzi w wielu miejscach na terenie powiatu rzeszowskiego. Epizody przygotowane przez organizatorów ćwiczeń odpowiadają zagrożeniom, z którymi mogą zmierzyć się strażacy i mieszkańcy danego regionu.
 
Scenariusz ćwiczeń: gwałtowne opady deszczu spowodowały przybór wody i zerwanie wału przeciwpowodziowego na jednej z dużych rzek, co doprowadziło do całkowitego zatopienia dwóch miejscowości. Ulewny deszcz doprowadził także do zalania ośrodka wypoczynkowego, zatopienia części autostrady A4, zalania i uszkodzenia części instalacji lokalnej oczyszczalni ścieków.
 
Ważnym elementem manewrów jest sprawdzenie oraz przećwiczenia alarmowania i dysponowania podkarpackiego modułu ochrony ludności HCP Rzeszów. W trakcie ćwiczeń w praktyce sprawdzono m. in. zasady delegowania strażaków PSP do pełnienia służby poza granicami państwa w ramach modułu HCP. Na potrzeby manewrów zorganizowano punkt graniczny, na którym strażacy przechodzili odprawę celną i paszportową. Sprawdzono w czasie rzeczywistym możliwości organizacji i budowy bazy operacji modułu poza granicami kraju.
 
Razem ze strażakami w manewrach uczestniczą funkcjonariusze Podkarpacka Policja, Straż Graniczna oraz Krajowej Administracji Skarbowej.
 
Manewry zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.
 
Zdjęcia/ info: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Strażacki.pl

Już drugi dzień trwają ćwiczenia taktyczne „Rzeszów HCP

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet