Bieruń

Pożar lasu stwarzał zagrożenie dla magazynów z materiałami wybuchowymi - ćwiczenia „NITROERG S.A BIERUŃ 2022”

Pożar lasu stwarzał zagrożenie dla magazynów z materiałami wybuchowymi - ćwiczenia „NITROERG S.A BIERUŃ 2022”

23 listopada 2022 roku na terenie zakładu NITROERG S.A. w Bieruniu odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „NITROERG 2022”. Ich celem była weryfikacja Zewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego dla ZDR NITROERG S.A Bieruń, przedstawienie planu przedstawicielom służb i podmiotów współdziałających oraz omówienie przyjętych scenariuszy awaryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów i obiektów znajdujących się poza granicami zakładu, a położonych w prognozowanych strefach zagrożenia.

Scenariusz, który został przygotowany przez organizatorów ćwiczeń zakładał m.in. pożar wewnętrzny w budynku znajdującym się na terenie zakładów oraz pożar lasu, który stwarzał zagrożenie dla magazynów z materiałami wybuchowymi na ich terenach.

Tegoroczne ćwiczenia miały także na celu doskonalenie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych związanych z powstawaniem awarii przemysłowych, doskonalenie prowadzenia działań z zakresu KPP oraz sprawdzenie zasad postępowania pracowników na wypadek powstania awarii na terenie zakładu. 

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach. W manewry zaangażowane była jednostki ochrony przeciwpożarowej z Tychów i Pszczyny, pluton gaśniczy nr 1 BĘDZIN, pluton zaopatrzenia wodnego nr 1 „MAGISTRALA - KATOWICE” oraz inne podmioty współpracujące - Policja, LPR, władze samorządowe. Ze strony zakładów obecne były osoby kluczowe w podejmowaniu decyzji w sytuacjach kryzysowych.

Źródło: KW PSP w Katowicach 

Strażacki.pl

23 listopada 2022 roku na terenie zakładu NITROERG S.A. w Bieruniu odbyły

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet