Chruściel

[FOTO] Pożar w jednostce wojskowej – "Spokojnie to tylko ćwiczenia"

[FOTO] Pożar w jednostce wojskowej – "Spokojnie to tylko ćwiczenia"
W środę, 21 września 2022 r. po godzinie 12:00 strażacy z PSP udali się alarmowo na teren jednostki wojskowej nr 2031 położonej w miejscowości Chruściel skąd wpłynęła informacja o pożarze.
 
Według scenariusza ćwiczeń ogień miał pojawić się wewnątrz obiektu, gdzie znajdują się urządzenia monitorujące przestrzeń powietrzną. W wyniku pożaru dwie osoby zostały ranne. Wcześniej nieznani sprawcy wtargnęli na teren wojskowy. Napastnicy zostali obezwładnieni przez ochronę, funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Pozostawiony ładunek wybuchowy został zneutralizowany przez wojskowych saperów.
Strażacy obecni na miejscu oprócz gaszenia pożaru, przeszukiwali zadymione pomieszczenia, w których mogły znajdować się osoby poszkodowane. Wobec odnalezionych i ewakuowanych osób strażacy wdrożyli procedury medyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy. W ćwiczeniach strażaków PSP wspierał zastęp OSP Frombork wyposażony w podnośnik hydrauliczny - czytamy na KP PSP w Braniewie. 
Źródło:  KP PSP w Braniewie
Strażacki.pl

W ś

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet