Łask

Szkolenie strażaków PSP i OSP w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Szkolenie strażaków PSP i OSP w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego

W dniach 17 - 21 października br. na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się szkolenie dla strażaków PSP i OSP z terenu powiatów: bełchatowskiego, łaskiego i pabianickiego i zduńskowolskiego.

W trakcie szkolenia omówiono zagadnienia związane z wypadkami lotniczymi, a w szczególności:

  • stany zagrożenia, przy których wymagana jest obecność służb ratowniczo - gaśniczych,
  • lotnicze procedury bezpieczeństwa podczas działań ratowniczo - gaśniczych,
  • zwalczanie pożarów samolotów,
  • procedury w przypadku obecności materiałów niebezpiecznych i toksycznych.

Strażacy zapoznali się również z udzieleniem pierwszej pomocy pasażerom i załogom statków powietrznych. Podczas zajęć został wykonany pokaz właściwego działania zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.

W szkoleniu wzięło udział 70 strażaków i druhów tj. dowódcy jednostek ratowniczo-gaśniczych, funkcjonariusze pionów operacyjnych, wybrani strażacy z każdej ze zmian służbowych oraz druhowie 15 jednostek OSP KSRG powiatu łaskiego - czytamy na 

Ostatniego dnia wspólnych ćwiczeń przeprowadzono szkolenie dla funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, na czele z st. bryg. Zbigniewem Łyszkowiczem i st. bryg. Sebastianem Kościstym zastępcami łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Źródło: KW PSP w Łodzi 

Strażacki.pl

W dniach 17 - 21 października br. na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktyczneg

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet