Cieszyn

[VIDEO] Awaria śmigłowca LPR - ćwiczenia na lądowisku Szpitala Śląskiego

[VIDEO] Awaria śmigłowca LPR - ćwiczenia na lądowisku Szpitala Śląskiego

13 września br. na terenie budynku Pawilonu Łóżkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyły się ćwiczenia doskonalenia zawodowego dla funkcjonariuszy PSP oraz wyznaczonych OSP z terenu miasta Cieszyn.

Podczas podchodzenia do lądowania na lądowisku Szpitala Śląskiego w Cieszynie śmigłowiec LPR uległ awarii. Pilot stracił panowanie nad maszyną i uderzył w płytę lądowiska. W konsekwencji doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem i pożaru śmigłowca. Obsada LPR samodzielnie opuściła statek powietrzny przed przybyciem służb ratunkowych. Pilot i ratownik doznali poparzeń górnych części ciała.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie możliwości zastosowania posiadanego sprzętu w działaniach na lądowisku LPR, doskonalenie prowadzenia działań w budynkach wysokich, doskonalenie współpracy pomiędzy PSP i OSP oraz zapoznanie ratowników z obiektem i urządzeniami przeciwpożarowymi, jakimi dysponuje Szpital Śląski w Cieszynie. 

W ćwiczeniach udział wzięło 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Źródło:  KP PSP Cieszyn

Strażacki.pl

13 września br. na terenie budynku Pawilonu Łóżkowego Szpitala Śląski

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet