Świnoujście

[VIDEO] Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze „TUNEL 2023”

[VIDEO] Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze „TUNEL 2023”

29 czerwca 2023 r. w Tunelu pod Świną odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze „TUNEL 2023” organizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowa Straż Pożarna w Szczecinie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na polecenie Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski.

Przedsięwzięcie miało na celu weryfikację współdziałania służb na nowym obiekcie infrastruktury drogowej. Tematyka ćwiczeń obejmowała symulację wypadku w komunikacji drogowej w obrębie drogi 93 tunelu drogowego pod cieśniną Świną wraz z rozwijającym się pożarem jednego z pojazdów oraz utrudnieniem dojazdu służb ratowniczych z powodu tworzącego się zatoru drogowego.

Ćwiczenia miały na celu:

  • doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w Tunelu,
  • zapoznanie ćwiczących z urządzeniami technicznymi i systemami bezpieczeństwa w Tunelu,
  • zapoznanie strażaków z aspektami ewakuacji uczestników zdarzenia w czasie ewakuacji.

W ćwiczeniach brało udział 48 strażaków z PSP, Wojskowa Straż Pożarna / Military Fire Brigade oraz OSP w współpracy z Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja Zachodniopomorska, Zarządzaniem Kryzysowym oraz obsługą Tunelu.

Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

Strażacki.pl

29 czerwca 2023 r. w Tunelu pod Świną odbyły się ćwiczenia ratowniczo-

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet