Kraj

Zaangażowanie PSP w ćwiczenia pk. „PATROL-21”

Zaangażowanie PSP w ćwiczenia pk. „PATROL-21”

W dniach 16-18 listopada 2021 r. odbywają się ćwiczenia sprawdzające funkcjonowanie Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania (KSWSiA).

Są one przedsięwzięciem cyklicznym, wynikającym z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.
Biorą w nim udział siły i środki podległe Ministrowi Obrony Narodowej, Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak również przedstawiciele innych ministerstw i urzędów wojewódzkich.

Sprawdzenie funkcjonowania Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, to szereg przedsięwzięć rozgrywanych w kilku miejscach na terenie całego kraju, w które jak zawsze czynnie włącza się także Państwowa Straż Pożarna, w tym stanowiska kierowania PSP każdego szczebla. Ponadto, wyznaczeni przedstawiciele z Komendy Głównej PSP przez cały okres pełnią funkcję oficerów łącznikowych w Centrum Dyspozycyjnym KSWSiA w Warszawie i w Stanowisku Kierowania Komendanta Głównego PSP.

W tegorocznej edycji PSP angażowana była w epizody praktyczne na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

16 listopada br. odbył się epizod praktycznego działania (zdarzenie radiacyjne) w miejscowości Giżycko, w usuwanie którego zaangażowane zostały grupy specjalistyczne z Komendy Powiatowej PSP w Giżycku (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego) i z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego) oraz inne służby i instytucje. Działania sił i środków PSP, które przeprowadzone zostały na jeziorze Kisajno inspekcjonowali przedstawiciele Komendanta Głównego PSP i Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń.

17 listopada br. realizowany był epizod na terenie jednej z firm zlokalizowanej w woj. mazowieckim, w powiecie pruszkowskim. Wzięły w nim udział wyznaczone siły i środki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy (SGRChem-eko) i Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie.

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

W dniach 16-18 listopada 2021 r. odbywają się ćwiczenia sprawdzające fu

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet