Gdynia

Szkolenie z postępowania ratowniczego

Szkolenie z postępowania ratowniczego

Dla zainteresowanych, chętnych wiedzy oraz pogłębienia dotychczasowych umiejętności ratowniczych w Gdyni (17.11.2023) zostało zorganizowane szkolenie, w którym wzięli udział strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej z Pomorza. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 36 strażaków.

Organizatorem szkolenia była firma Maciej Iwiński „BORN TO RESCUE”, który wraz z grupą instruktorów przeprowadził praktyczne i ciekawe zajęcia. Szkolenie było również wspierane przez naszego redaktora naczelnego Waldemara Prussa, który przedstawił i omówił  najważniejsze zagadnienia dotyczące postępowania ratowniczego z samochodami osobowymi o napędzie elektrycznym w tym z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Do tego celu posłużył samochód elektryczny Skoda ENYAQ, dostarczony przez firmę Skoda Plichta Gdynia.

Na innych scenariuszach strażacy ćwiczyli wykonywanie dostępu do osoby rannej w pojeździe, który znajdował się na boku (co wymagało zastosowania odpowiedniej stabilizacji), możliwości wykonania dostępu do osoby rannej w pojeździe z użyciem elektronarzędzi oraz praktyczne zabezpieczanie krwotoków.

Mimo niesprzyjające zimowej aury i chłodnego nadmorskiego wiatru kursanci wysoko ocenili poziom merytoryczny i przygotowanie zajęć.

Wsparcie techniczne szkolenia zapewniał firma Milwaukee Tools Polska.

Fotorelację ze szkolenia przygotował nasz redakcyjny kolega Kamil Skarżyński.

Strażacki.pl

Dla zainteresowanych, chętnych

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet