Grodzisk Mazowiecki

Uratował dziewczynkę. Sam uległ poparzeniom I i II stopnia.

Uratował dziewczynkę. Sam uległ poparzeniom I i II stopnia.

W piątek, 15 października ok. godz. 10.00 w jednym z mieszkań w Grodzisku Mazowieckim doszło do pożaru mieszkania w jednym z budynków. Żołnierz WOT, szer. Marcin Piotrowski, mieszkający piętro wyżej, zauważył pożar oraz mając na uwadze, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, przez okno wszedł do mieszkania.

Jak powiedział Marcin: "Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania podając dziecko sąsiadowi przez okno ".

Po ewakuacji dziewczynki, szeregowy ponownie wszedł do mieszkania, aby upewnić się, że nikogo więcej w nim nie ma. W momencie sprawdzania mieszkania doszło do wybuchu, w wyniku czego żołnierz doznał rozległych oparzeń. Żołnierz, otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej.

Dziewczynka nie doznała żadnych urazów, natomiast żołnierz 6MBOT z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.

foto: WOT

Strażacki.pl

W piątek, 15 października ok.

Galeria